Mérgező növények ABC 2. rész
Mérgező növények sorozatom első részében kicsit sokkoltalak Titeket. Gondolom sokan pánikszerűen figyelik azokat a növényeket, amik felkerültek a „halálosan komoly” listára. Szerintem ez nem is baj, hiszen jó, ha ismerjük a környezetünket és az abban rejlő veszélyeket és ezzel együtt szeretjük. ( Ha előbb elolvasnád az első részt katt ide.)
Én imádom a növényeket, legyenek azok erdőkben, vagy a kiskertünkben. Örömmel vonom be a gyerkőcöket a növekedésük szépségébe, hogy egyszer még semmi sem látszik és a következő alkalommal már hosszú száron bimbót látunk. A növények segítségével nagyon szuperül lehet gyermekeinkkel érzékeltetni a világ működését és az ő növekedésük mechanizmusát is. Bizonyára sokatoknak ismerős az a mondat, hogy „ amikor én kisbaba leszek” ( mondja a 4 évesem )….
Ezúttal olyan növényeket szeretnék előtérbe helyezni, amik ugyan kevésbé veszélyesek, viszont nagyon közel vannak hozzánk és gyermekünk sokkal könnyebben kerülnek kapcsolatba velük. Ők a szobanövényeink, akik tartják bennünk az életet, amíg nem tudjuk a teraszunkat, vagy a kertet birtokba venni, azaz az év több mint felében és persze nyáron sem feledkezünk meg róluk.
A szobanövények között 2 csoportot különböztetek meg. Az egyik az időszakosan háztartásunkba kerülő virágzók, amik levirágzás után jó esetben a kertbe kerülnek, vagy szépen elhalnak. A másik az évekre választott zöld növényeink. Ez utóbbi kiválasztásakor és elhelyezésekor kell különösen körültekintőnek lenni, ha kisgyermekünk van. Ebben a részben ez utóbbival foglalkoznék.